Login :

OTEVÍRACÍ DOBA

Servis:
Po-Pá: 8:00 - 17:00

KONTAKT

Tel.: +420 777 116 521
Email: info@avamot.cz
Web: www.avamot.cz

Provozovna:
Auto Vašenda Motorsport
Komárovská 413/14
Praha 9 - Horní Počernice

Sídlo:
Tatarkova 729/10
149 00 Praha 4 - Háje

Motorsport

Během prvních let existence původního vysočanského servisu kolem něj vznikla komunita několika kamarádů a automobilových nadšenců zapálených pro závodění a motoristické soutěže.

Prvním vozem, který byl v servisu na pražské Harfě upraven pro amatérské soutěže bylo Mitsubishi Evolution VIII. Zpočátku jen drobnější úpravy, změny a opravy přerostly v kompletní rekonstrukci vozu, ze kterého se během let stalo plnokrevné soutěžní auto. Auto, které se od roku 2007 po několik následujících sezón zúćastňovalo amatérských závodů a vedeno zkušenou rukou dosahovalo velice dobrých výsledků (vitríny se postupně plnily vyhranými poháry a věnci). Ve stejnou dobu bylo v servise upraveno několik vozů Subaru Impreza STI.

Servisem také prošlo několik soutěžních BMW včetně legendární M3, a nezalekli jsme se ani „plnokrevníka“ Porsche 911 GT2 RS. Každý další vůz prostě bereme jako výzvu. Láska k veteránům a závodění zároveň se tak kupříkladu promítla i do precizní stavby repliky legendární Škody 130 RS.

Z koníčka se postupně stala vášeň a na Harfě, kromě servisu běžných aut, burácely motory Evolutionů a Imprez, které si další a další zájemci nechávali upravovat pro soutěže, závody do vrchu, nebo třeba jen tak pro radost. Právě Subaru Impreza STI je vůz, v jehož úpravách dosahuje společnost AVM nejlepších výsledků. Zákazníci to vědí a nikdo z nich nebyl nikdy, s jakýmkoliv přáním na úpravu svého vozidla, odmítnut.

Závodění postupně Valdemar zcela podlehl. V roce 2008 si zaregistroval vlastní soutěžní tým a roztočil tak kolotoč plného zapojení do republikových amatérských soutěží. Tým sebou na závody vozí své zkušené mechaniky, doprovodný i obytný vůz, prostě vše potřebné pro vytvoření kvalitního zázemí.

V současné době je vlajkovou lodí Auto Vašenda Motorsport upravený Evolution VIII.